ÇANAKKALE YENİCE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

 

   Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, büyük komutan,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi hayata intikalinin 79’ncu yıl dönümünde O´nu minnet  ve  şükranla anıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Aziz Milletimizden aldığı güç ve destekle Kurtuluş Mücadelesine öncülük ederek,  19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak İstiklal mücadelesini başlatarak, birlik ve beraberlik ile ülkemizi düşman işgalinden kurtarmıştır. En büyük eserim dediği Cumhuriyet’i Türk milletine armağan etmiştir. 

Büyük bir lider ve düşünce adamı olarak bizlere yol göstermiş, önemli bir miras bırakmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün mirasına sahip çıkarak, Türk Milletine yakışır şekilde, saygın, onurlu bir duruş sergilemek, birlik ve beraberliğimizi korumak, istikbalimizin aydınlığını sağlamak hedefimizdir. Bayrağımız sonsuza kadar dalgalanacak, gelecek nesiller bu vatanın evladı olmaktan bir kez daha gurur duyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ölümünün 79. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü,  çalışma ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

 

                                                                                                                         İsmail BAYKAL

                                                                                                             İlçe Millî Eğitim Müdürü                                                                                                                                                                    

                                                                                                                                                                

Yeni Mahalle Çarşı Caddesi No 26 YENİCE / ÇANAKKALE - 02864743445

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.