ÇANAKKALE YENİCE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 95. yılını kutluyoruz.  
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

               Bir millet ve devlet olarak yeniden tarih sahnesine çıkma yolunda önemli kararlar alan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. Yılını coşkuyla kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu günü, yani 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı tüm dünya çocuklarına armağan ederek, gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymuştur.

Bu eşsiz vatan toprakları üzerinde mutlu, huzurlu ve güvenli bir hayat, ancak içinde bulunduğumuz bilgi çağının seçkin bir ortağı olmamıza bağlıdır.  Bağımsızlığa demokrasiye, sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilme, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan’ı çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor;

                    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı  kutluyor, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 

                                                                                                                             İbrahim ÇAKIR

                                                                                                                            İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Yeni Mahalle Çarşı Caddesi No 26 YENİCE / ÇANAKKALE - 02864743445

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.