ÇANAKKALE YENİCE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenice Belediye Başkanı Sayın Veysel ACAR Yeni açılan Özel Eğitim Okulunu Ziyaret ettiler

Yenice Belediye Başkanı sayın Veysel ACAR tarafından zihinsel engelli çocukların eğitiminde kullanılmak üzere 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Özel Eğitim ve I., II. Kademe Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezinin adı altında açılan okulu ziyaret etti.
Yenice Belediye Başkanı Sayın Veysel ACAR  Yeni açılan Özel Eğitim Okulunu Ziyaret ettiler

 

            Yenice Belediye Başkanımız Veysel ACAR beraberinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zeki ATİK , Belediye Yazı İşleri Müdürü Hasan AVCI, Belediye Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Berna ÖZEN ilçemizde yeni açılan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Özel Eğitim Uygulama Merkezi ziyaret etti. Belediye Başkanımız Veysel ACAR taraından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Belediye Başkanımız Sayın Veysel ACAR. Bu okulumuza yaptığımız ziyarette öğretmenler ve öğrenciler ile sohbet ederek okuldaki eksiklikleri ve yapılması gerekenler hakkında bilgi aldı. Okulun ihtiyaçları konusunda Yenice  Belediyesi olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini belirten Başkan Veysel ACAR  daha sonra beraberindekilerle birlikte sınıfları gezdi, engelli öğrencilerle sohbet etti.

            Belediye Başkanımız Sayın Veysel ACAR “Engelli çocuklarımız eğitim alanlarını nezih ortamlarda yapılmasını sağlandığı ve bu öğrencilere yakışır eğitim yuvası kazandırıldığı için mutlu olduğunu söyledi. Okulun çevre ve bahçe düzenlemesi yapacaklarını, yapılması gereken hizmetleri yerine getirmek için çalışacağız.” dedi.

             Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel eğitim öğrencileri için açılan bu okul için Yenice Belediye Başkanı Sayın Veysel ACAR’a emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bizlere emanet edilen çocuklarımıza en iyi hizmet vermek için elimizden geleni yapacağız. Bu okulumuzda zorunlu öğrenim çağında olup ilköğretim programlarını takip edemeyecek durumda olan Orta-Ağır Düzeyde zihinsel engelli olan 7-23 yaşından gün almamış öğrencilerimiz eğitim alacaktır. Okulumuzda özbakım, günlük yaşam becerileri, sosyalleşme, dil ve konuşma becerilerinin gelişimi v.b alanlarda eğitim programları uygulanacaktır.

 

24-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-2017

 

Yeni Mahalle Çarşı Caddesi No 26 YENİCE / ÇANAKKALE - 02864743445

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.