ÇANAKKALE YENİCE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yenice’de Engelleri Eğitim ile Aşaçağız” projesi kabul edildi

 Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yenice’de Engelleri Eğitim ile Aşaçağız” projesi kabul edildi

           

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen 2017 Engellilere Destek Programı (EDES) kapsamında Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yenice’de Engelleri Eğitim ile Aşaçağız” projesi başarılı 10 proje arasında yer aldı. Projemiz 20.07.2017 tarihi itibari ile finansman sözleşmesi imzalanmış ve proje yönetim süreci başlanmıştır. 

Çanakkale Valiliği koordinasyonunda yürütülecek olan Yenice  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Yenice’de Engelleri Eğitim ile Aşaçağız” projesi desteklenmeye hak kazanmıştır. Yenice Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürlüğü ve Yenice Orman İşletme Müdürlüğü ortaklığında 9 ay boyunca yürütülecek projede, zorunlu eğitim çağındaki öğrencilerin okula kazandırılması ve  Engelsiz Yaşam Merkezinde kalan  engelli bireyler çeşitli aktivitelere katılamaları planlanmıştır.

Çanakkale Valiliği koordinasyonunda kurum kuruluşlarca hazırlanan ve onaylanan projelerle ilgili olarak yürütücülerle bilgilendirme toplantıları 5-6 Temmuz 2017 tarihinde Bakanlık Uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Engellilerle ilgili duyarlılık ve farkındalığın geliştirilmesi, engelliliğin önlenmesi, engellilerin psiko-sosyal ve tıbbi rehabilitasyonuna katkıda bulunmayı amaçlayan projelerin yürütümünün izlenme, değerlendirme ve koordinasyonu oluşturulan komisyonla Valilik İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğünce yerine getirilecektir

Yeni Mahalle Çarşı Caddesi No 26 YENİCE / ÇANAKKALE - 02864743445

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.